T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Erkek Lisesi

YENİ!!! YATILILIK TALEBİNDE BULUNACAK VELİLERİMİZİN DİKKATİNE

YATILILIK TALEBİNDE BULUNACAK VELİLERİMİZİN DİKKATİNE

Okulların yüz yüze eğitimle açılması 21 Eylül tarihine ertelendiğinden dolayı yatılılık kayıt takvimini güncelleme ihtiyacı hâsıl olmuştur. Bunun için İstanbul Erkek Lisesi Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu 2020-2021 eğitim öğretim yılı yatılı öğrenci başvurularının 24-28 Ağustos haftası içinde online olarak yapılmasına karar vermiştir.  Yatılı talebinde bulunacak her sınıf düzeyindeki Kız-Erkek öğrenci velilerinin YATILILIK ÖN TALEP FORMU'nu doldurarak istanbullisesi34@gmail.com elektronik posta adresine belirtilen süre içerisinde göndermeleri gerekmektedir. Yatılılık ön talep başvuruları İstanbul Erkek Lisesi Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından değerlendirilerek 2020-2021 eğitim öğretim yılında yatılı olarak okumaya hak kazanan Kız-Erkek öğrenciler resmi internet sayfamızda ilan edilecektir.

 İstanbul Erkek Lisesi Geçici Pansiyonunda ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kız öğrenci pansiyonunda Parasız Yatılı olarak okuyan öğrencilerin Parasız yatılı statüleri devam edecektir. İstanbul Erkek Lisesi Geçici Pansiyonunda, Çapa Fen Lisesi Erkek Pansiyonunda ve Cağaloğlu Anadolu Lisesi Kız öğrenci pansiyonunda Paralı Yatılı olarak okuyan öğrenciler yeni açılacak okul pansiyonumuza yatılılık kayıtlarını yapacaklar ve ilgili mevzuat hükümlerine göre her yıl yatılılık kayıtlarını verilen kayıt takvimine göre yenileyeceklerdir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı öngörüldüğü gibi 21 Eylül 2020 tarihinde yüz yüze eğitimle açılırsa, İstanbul Erkek Lisesi Yatılılık ve Bursluluk Komisyonu tarafından ilan edilen yatılı olarak okumaya hak kazanan Kız Erkek öğrenci velileri veya vekil tayin edecekleri yakınları 17-20 Eylül 2020 tarihleri arasında açıklanacak kayıt takvimine göre kayıtlarını yaptıracaklardır. Kesin kayda Paralı/Parasız yatılı olarak okuyan öğrenci velileri veya vekil tayin edecekleri yakınları Web sitesinde belirtilen belgeleri hazırlayarak teslim etmeleri gerekmektedir.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 13.08.2020 - Güncelleme: 13.08.2020 14:32 - Görüntülenme: 4942
  Beğen | 12  kişi beğendi