T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Erkek Lisesi

Haberler

Ağu

2015 yılından beri Japonya'nın Wakayama eyaleti tarafından düzenlenen Asya ve Okyanusya Lise Öğrencileri Forumu bu yıl online olarak düzenlendi. Okulumuz öğrencilerinden Elif İnci Kalender ve Meryem Ateş "Carbon Footprint" başlıklı sunumları ile okulumuzu temsil ettiler.

Öğrencilerimiz, Asya ve Okyanusya ülkelerinden/bölgelerinden gelen lise öğrencileri ile küresel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunmanın yanı sıra okulumuzu ve kültürümüzü tanıtma fırsatı buldular.

Katkıları için öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ağu

Ekim ayında Polonya'da düzenlenecek 2022 Dünya Puzzle Şampiyonası'na katılacak milli takımı belirlemek için 24 Temmuz tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir'de eş zamanlı sınavlarla düzenlenen Türk Beyin Takımı ve Türk Sudoku Takımı seçmelerinin sonuçları açıklandı. 18 yaş altı kategoride 109 yarışmacının katılımıyla gerçekleşen seçmelerde öğrencilerimizden Emir Batu Başıbüyük 2. sırayı ve Sena Başaran 3. sırayı alarak 4 kişilik milli takıma seçildiler ve ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeye hak kazandılar. Gösterdikleri bu büyük başarıdan dolayı öğrencilerimizi kutluyor ve Uluslararası Puzzle Şampiyonası'nda kendilerine başarılar diliyoruz.

Haz

May

26. Antalya Matematik Olimpiyatı'nda öğrencimiz Sena Başaran gümüş, Ayşe Zehra Şen bronz madalya kazanmışlardır.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

May

Okulumuzda TÜBİTAK 4006 Programı kapsamında gerçekleştirilen Bilim Fuarı Projeleri sergisinin açılışı Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mucip KINA tarafından yapıldı. Öğrencilerimiz yaptıkları bilimsel çalışmaları stantlarda sergilediler. Bilim Fuarında sergisi yapılan projeler büyük beğeni topladı. Müzik klubü öğretmen ve öğrencilerimizin de Anadolu Ezgileri ile performans gösterdiği Bilim Fuarı Programımızda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

May

Okulumuz Satranç Takımı, 25-29 Nisan 2022 tarihleri arasında Sivas'ta düzenlenen 1500 sporcunun yarıştığı "Okul Sporları Satranç Türkiye Finali"nde Türkiye 3. olmuştur. Öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

            TÜBİTAK "Bilim Olimpiyatları" kapsamında öğrencimiz Sena BAŞARAN'ın da içlerinde bulunduğu Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı Milli takımımız, 6-12 Nisan 2022 tarihlerinde Macaristan'da gerçekleştirilen 31 ülkenin katıldığı 11. Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nda Avrupa ikincisi oldu. Bireysel olarak da gümüş madalya alarak camiamızı gururlandıran öğrencimizi, ailesini, öğretmenlerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

İngiltere'nin düzenlediği uluslararası British Biology Olympiad (BBO) yarışmasında okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Okulumuz robotik takımı İEL Robotics 8058, 19-20 Mart tarihleri arasında 5 farklı ülkeden, 49 Lisenin katıldığı dünyanın en prestijli robot turnuvası "First Robotics Competition Bosphorus Regional 2022" turnuvasını ittifak kurduğu XSharck ve Sneaky Sneaks takımları ile birlikte şampiyon olarak tamamladı. Yalnızca dünyadaki şampiyon takımların katıldığı First Championship Houston'da ülkemizi temsil etme hakkı kazanan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

Bilgisayar dalında öğrencilerimiz Arda Erke UÇAR, Efe BİLGİN, Eren ARMAN ve Kübra Efnan DİLMAÇ Milli Takım Seçme Sınavında ilk etabı geçerek 2.aşamaya girmeye hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

TÜBİTAK 2. aşama sınavı sonuçlarına göre madalya almaya hak kazanan öğrencilerimiz ile kış kampına katılma ve milli takım seçme sınavlarına girme hakkı verilen öğrencilerimiz TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Kış Kampı sürecini tamamladı.

TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Kış Kampı sonunda madalya kazanan öğrenciler ile uluslararası ve bölgesel yarışmalarda ülkemizi temsil eden öğrencilerin ödül töreni yapıldı.

29. Bilim Olimpiyatlarında Madalya Alan Öğrencilerimiz

Efe BİLGİN - Altın (Bilgisayar)

Sena BAŞARAN - Bronz (Matematik)

Arda Erke UÇAR - Bronz (Bilgisayar)

Uluslararası ve Bölgesel Yarışmalarda Ödül Alan Öğrencilerimiz

Burak Buğra ÖNDER -  Uluslararası Matematik Olimpiyatı

Ayşe Zehra ŞEN - Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı

Kübra Efnan DİLMAÇ- Avrupa Kızlar Bilgisayar Olimpiyatı

Ömer HASANOV - Avrupa Gençler Bilgisayar Olimpiyatı

Madalya alan, kış kampına katılan, uluslararası ve bölgesel yarışmalarda ülkemizi temsil eden öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

 

Öğrencimiz Çınar Öğüt, İstanbul Gençler Eskrim Epe müsabakasında şampiyon olmuştur. Bize bu gururu yaşatan öğrencimizi tebrik ediyor, kendisine Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz.

Ekm

Okulumuz Kano Kulübü öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Fatih Belediyesi Balat Tesislerinde ikinci antrenmanını gerçekleştirdi. Sporcu öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ekm

Kültür Kulübümüzün organize ettiği geleneksel kitap fuarı 20-22 Ekim tarihleri arasında okulumuz zemin katında gerçekleştirildi. Sanattan bilime geniş bir yelpazeye sahip olan kitap fuarına öğrencilerimizin ilgisi yoğundu. Tüm öğrencilerimize kitaplarla dolu günler dileriz.

Tem

19-20 Temmuz 2021 tarihlerinde 107 farklı ülkeden 619 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Matematik Olimpiyatında, Milli Takım üyesi öğrencimiz Burak Buğra ÖNDER bronz madalya kazanmıştır. Kendisini ve ailesini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.