T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Erkek Lisesi

Haberler

Mrt

 

Öğrencimiz Çınar Öğüt, İstanbul Gençler Eskrim Epe müsabakasında şampiyon olmuştur. Bize bu gururu yaşatan öğrencimizi tebrik ediyor, kendisine Türkiye finallerinde başarılar diliyoruz.

Ekm

Okulumuz Kano Kulübü öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Fatih Belediyesi Balat Tesislerinde ikinci antrenmanını gerçekleştirdi. Sporcu öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ekm

Kültür Kulübümüzün organize ettiği geleneksel kitap fuarı 20-22 Ekim tarihleri arasında okulumuz zemin katında gerçekleştirildi. Sanattan bilime geniş bir yelpazeye sahip olan kitap fuarına öğrencilerimizin ilgisi yoğundu. Tüm öğrencilerimize kitaplarla dolu günler dileriz.

Haz

Şbt

Okulumuz Satranç Takımı ilçe Okul sporları satranç turnuvasını ilçe 1.si olarak tamamlamıştır. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Kas

Vefatının 82'nci yıl dönümünde Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Kas

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir'de meydana gelen depremde hayatını kaybeden öğrencimiz Ege Ilgaz Yüksel, kardeşi Dila Yüksel ve annesi Burcu Yüksel için okulumuzda anma töreni tertip edildi. Okulumuz Vakfı, Aile Birliği, Öğretmenleri ve öğrencilerinin katıldığı törende öğrencimiz Ege Ilgaz Yüksel'le ilgili hatıralar paylaşıldı. Öğrencimiz için hafta boyunca açık kalacak bir hatıra defteri oluşturuldu. Merhum öğrencimize ve ailesine Allah'tan rahmet başta acılı baba Nuri Seha Yüksel olmak üzere tüm camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

Eyl