T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - İstanbul Erkek Lisesi

Haberler

Nis

Okul Satranç takımımız 45 takımın yarıştığı , Okul Sporları Türkiye Yarı Final müsabakalarını yenilgisiz olarak 1. tamamladı. 

Tüm sporcularımızı üstün performanslarından ötürü tebrik ediyoruz. 

Nis

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle iftar yaptı. Sayın müdürümüze nazik ziyaretleri ve okulumuza gösterdiği yakın ilgi için teşekkür ediyoruz.

Nis

Kariyer Buluşmaları kapsamında okulumuz 1982 mezunu Prof. Dr. Ata Anıl konuğumuz oldu. Yaşam ve kariyer planlamasına dair ufuk açıcı bilgiler veren değerli mezunumuza teşekkür ederiz.

Mrt

Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri tarafından düzenlenen "Dokuzlar Konuşuyor Diksiyon ve Hitabet Yarışması'nın" ödül töreni yapıldı.

Mrt

Tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale Savaşının 109. yıl dönümü töreni okulumuz Celal Ferdi Gökçay Salonunda düzenlendi.

Mrt

İstanbul Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilerimize engelliler farkındalık eğitimi verildi.

Mrt

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın Muhittin ÖZBAY okulumuzu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kendisine nazik ziyareti ve okulumuza gösterdiği yakın ilgi için teşekkür ederiz.

Mrt

Mrt

13 Mart 2024 Çarşamba günü Çapa Fen Lisesinde düzenlenen SURİÇİ SATRANÇ TURNUVASINDA okul satranç takımımız ilçe 3.sü olmuştur.

Takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı icin okulumuz Görsel Sanatlar Öğretmenleri ve Resim kulübü öğrencileriyle birlikte düzenlenen “Asker Mektupları” temalı  “Çanakkale İçinde” enstelasyonu ve “Çanakkale Zaferi” konulu resim ve fotoğraf sergileri okulumuz üst kat koridorunda sergilenmeye başlandı.

Mrt

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “IGEO 2024 Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları Tübitak Eğitim Sınavı’na”  giren sekiz öğrencimiz sınavı başarı ile geçmiş ve 2. basamak sınavına katılmaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Mrt

İstiklal Marşı’nın millî marşımız olarak kabul edilişinin 103. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan şairimiz Mehmet  Âkif Ersoy ile Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mrt

Okulumuz Robotik Kulübü öğrencileri 8-10 Mart tarihlerinde katıldıkları FRC Bosphorus Regional 2024 Yarışmasında takım halinde 2. olmuşlardır. Yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından toplam 51 takımın katılmıştır. Hazırlık süreci dahil üç gün süren yarışmada hazırladıkları robot ile çeşitli görevleri yerine getirip mücadele etmişlerdir. Öğrencilerimiz tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Mrt

Mrt

Kabataş Erkek Lisesinin düzenlediği 12. Ömer Seyfettin Öykü Yarışması'na iki öğrencimizle katıldık. 

Ölüm Mektubu adlı hikâyesiyle 10F sınıfından Ahmet Emre Demirtaş ve  Enkazdaki Defter adlı hikâyesiyle 9E sınıfından Osman Sınır'ı "Dikkate Değer Öyküler" yazdıkları için tebrik ediyor, öykü yazarlığında başarılar diliyoruz.

Öğrencilerimizin edebî zevkine katkılarından dolayı edebiyat öğretmenlerimiz Keramettin Topkara, Mustafa Sıddık Karagöz ve İslam Çamlıbel'e teşekkür ederiz.